Roma savladala Fiorentinu na Olimpicu

Sport

Roma je u 6. kolu italijanske Serije A na Olimpicu uspjela savladati Fiorentinu bez većih problema, a na kraju je bilo 2:0 u korist Vučice.

Vodili su momci Paula Fonsece već od 12. minute golom Spinazzole, a pobjedu u nastavku dvadeset minuta prije kraja potvrđuje svojim golom Pedro, na asistenciju Mkhitaryana.

Edin Džeko je u ovoj utakmici na terenu proveo svih 90 minuta, a Roma je tako upisala treći trijumf sezone te sada ima 11 bodova i nalazi se na sedmoj poziciji.

U drugoj utakmici koja je igrana u istom terminu viđeno je iznenađenje, a Napoli je na domaćem terenu poražen od Sassuola, koji igra sjajan fudbal ove sezone.

Slavio je Sassuolo s 0:2. U vodstvo je goste doveo Locatelli golom iz penala u 58. minuti, a pobjedu je duboko u nadoknadi ovjerio Lopez golom za 0:2.

Sassuolo je tako izbio čak na drugo mjesto na tabeli pošto ima 14 bodova, dok je Napoli ostao petoplasirani sa tri manje, prenosi SCsport.