Ronaldo donio novu pobjedu Juventusu u derbiju protiv Torina

Gradski derbi u Torinu u okviru 16. kola Serije A, dobila je "Stara dama" rezultatom 1-0. U Torinu ništa novo, Juventus je nastavio pobjeđivati gradskog rivala, a prvi pogodak protiv "Bikova" postigao je i Kristijano Ronaldo Cristiano). On je bio strijelac jedinog pogotka na utakmici u 70. minuti sa bijele tačke.

Popustila čelična konstrukcija: Srušio se krov tribine na stadionu u Visokom

U subotu rano ujutro došlo je do deformacije dijela čelične konstrukcije nadstrešnice na tribinama stadiona Luke u Visokom. Obzirom da snježni pokrivač nije bio visok, pretpostavlja se da je do loma došlo zbog neadekvatnog dimenzioniranja čelične konstrukcije. Prijatelji NK Bosna Visoko učinili su napore, te akcijom čišćenja oslobodili krovne konstrukcije sa drugih

Pogledajte brutalan start Milera za direktan crveni karton

Jedan od najzanimljivijih duela posljednjeg kola Lige prvaka odigrali su Ajaks i Bajern Minhen, a meč je nakon uzbudljive utakmice završio neriješenim ishodom 3:3. Meč koji direktno odlučuje prvoplasiranog u grupi E počeo je dominacijom njemačkog tima, a pogodio je Levandovski (Lewandowski) u 13. minuti. Ipak, drugo poluvrijeme je donijelo šok za

PSG, Liverpool i Tottenham u osmini finala Lige prvaka

Nogometaši Paris St. Germaina i Liverpoola plasirali su se u osminu finala Lige prvaka. PSG je na gostovanju u Beogradu pobijedio Crvenu zvezdu sa 4:1 i osvojio prvo mjesto u grupi. U derbiju kola Liverpool je na Anfieldu pobijedio Napoli s 1:0 i ispred italijanskog kluba, kojem je ovo prvi poraz,

Viralna senzacija: Turski sudija nakon žutog kartona igrača smirio samo pogledom

Turski sudija, Firat Aydinus, postao je viralna senzacija nakon sinoćnje utakmice između Burse i Antalyje u okviru turske Superlige. Igrala se 61. minuta kada je Aydinus pokazao žuti karton igraču Burse Allanu koji je odmah počeo protestovati, piše “SCsport“. Sudija nije progovorio niti jednu riječ, samo je uputio prijekoran pogled kojeg se

Kingsley Coman šokirao Bayern najavom odlaska u penziju

Nema sumnje da bi bio najbolji mladi krilni napadač da nema velikih problema sa povredama. Više gostuje u operacionim salama nego na utakmicama. Riječ je o Kingsleyju Comanu (22), koji je već od 19. godine upisao bitne nastupe za PSG, Juventus, a onda i za Bayern. Na posudbu je kod Bavaraca

Robert Prosinečki ponovo operisan

Nakon operativnog zahvata tankog crijeva te još jednog korektivnog zahvata obavljenog prije dva dana, zdravstveno stanje selektora Roberta Prosinečkog je stabilno, ali će na preporuku ljekara ostati još nekoliko dana u Kliničkom centru Univerziteta Sarajevo. Postoperativni postupak zahtijeva mirovanje i ljekarski nadzor, zbog čega selektor nije u mogućnosti da odgovara na

Nogometaši BiH kvalifikacije počinju susretom s Armenijom 23. marta

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine će kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2020. godine početi susretom protiv Armenije na svom terenu. Susret je na rasporedu 23. marta 2019., dok će tri dana kasnije dočekati Grčku. U trećem kolu najbolji bh. nogometaši 8. juna gostuju Finskoj, a potom 11. juna idu u goste prvom favoritu