Milan ubjedljiv: Ibrahimović postigao 500. gol u klupskoj karijeri, Krunić ušao u finišu meča

Sport

U utakmici 21. kola Serije A, Milan je danas na svom terenu ubjedljivo savladao ekipu Crotonea rezultatom 4:0 i vratio se na prvo mjesto na tabeli, sa dva boda više od drugoplasiranog Intera.

Ekipa Crotonea je hrabro ušla u dvoboj sa favorizovanim domaćinom, tokom prvih dvadesetak minuta utakmice bila je čak i konkretnija, ali svoje prilike nije realizovala, što je u 30. minutu iskoristio Zlatan Ibrahimović i svojim prvim golom doveo Milan u vodstvo.

Leao mu je asistirao, a Ibrahimović pobjegao svojim čuvarima i iskosa sa lijeve strane pogodio mrežu – 1:0.

Bio je to Ibrahimovićev 500. gol u klupskoj karijeri!

Gosti su potom odolevali do sredine drugog poluvremena, a onda je u samo šest minuta uslijedila prava kanonada Rossonera, u režiji Ibrahimovića i Rebića.

Igrao se 64. minut meča, domaći su izveli aut sa lijeve strane, posle čega Theo Hernandez centrira u peterac, gdje je Ibrahimović opet umakao defanzivcima Crotonea i bez problema, neometan sproveo loptu u mrežu – 2:0.

Protivnika je dotukao Ante Rebić, koji je prvo u 69, pa u 70. minutu zatresao mrežu, oba puta na asistenciju Calhanoglua – 4:0 za Milan.

Naš Rade Krunić ušao je u igru četiri minute prije kraja umjesto Francka Kessieja.

Zanimljivo, ovo je najefikasniji sastav Milan od sezone 2005/06, kada su postigli 47 golova u prvoj 21 utakmici sezone. Sada su ubilježili 45.

U isto vreme, Udinese je kao domaćin savladao Veronu sa 2:0, a oba gola postignuta su u finišu meča. Domaći su do prednosti stigli autogolom Silvestrija u 83. minutu, a konačnih 2:0 postavio je Deulofeu u nadoknadi vremena.

Autor: SCsport.ba