Liga nacija: Španija nanijela najteži poraz Hrvatskoj u historiji, Belgija i Luksemburg sigurni

Reprezentacija Španije deklasirala je u Elčeu selekciju Hrvatske, aktuelnog vicešampiona svijeta sa ubjedljivih 6:0 u okviru 2. kola Lige nacija.

Furija je do prednosti došla u 24. minuti preko Saula, a samo devet minuta kasnije Asensio je udvostručio prednost Španaca. Poptuni potop Hrvata u prvom dijelu zaključio je autogol golmana Kalinića samo 120 sekundi kasnije.

Ni tu se domaći nisu zaustavili, pa su u nastavku postigli još tri gola. Rodrigo je u 49. minuti povisio na 4:0, a u listu strijelaca upisao se i Ramos u 57. minuti. Konačnih 6:0 za najteži poraz Hrvatske u historiji postavio je isco u 70. minuti.

U Ligi A do sigurne pobjede stigla je i Belgija na gostovanju protiv Islanda sa 0:3, a strijelci za Crvene đavole bili su Hazard u 29. iz penala, te Lukaku u 31. i 81. minuti.

Bez većih problema Luksemburg je kao gost savladao San Marino sa 0:3, dok je Mađarska sa 2:1 nadigrala Grčku.

Autor: SCsport.ba