Junajted surovo kaznio Čelsi

Fudbaleri Mančester Junajteda pobijedili su Čelsi 4:0 u derbiju prvog kola Premijer lige.

Crveni đavoli na Old Trafordu sigurno nijesu bili bolji za četiri gola, ali su za razliku od rivala koristili svoje šanse.

Čelsi je zaprijetio već u četvrtom minutu. Abraham je sjajno reagovao i pogodio je stativu sa ivice šesnaesterca.

“Plavci” su u još nekoliko navrata bili opasni, a Junajted je poveo u 18. minutu. Rašford je pogodio sa bijele tačke, nakon što je Kurt Zuma napravio faul u kaznenom prostoru.

Finiš poluvremena protekao je u dominaciji gostiju. Ros Barkli je pokušao sa desetak metara iskosa sa lijeve strane, ali je De Hea sjajno intervenisao.

Bilo je to 39. minutu, a samo dva kasnije se opet tresao okrvi Junajtedovog gola. Emerson je ovaj put pogodio prečku.

Kako to obično i biva surova je bila kazna.

Marsijal je nakon ubacivanja Pereire pogodio za 2:0 u 65. minutu. Već u 67. Markus Rašford je poslije kontranapada uvećao na 3:0.

Igrao se 81. minut kada je sijevnula još jedna kontra. Ovaj put je Pogba povukao loptu asistirao je Danijelu Džejmsu koji je uz malo sreće postigao gol na debiju.