Golijada u Istanbulu: Edin Višća asistirao u pobjedi Basaksehira protiv Besiktasa

Sport

Basaksehir je ostvario veliku pobjedu protiv Besiktasa u devetom kolu turske Superlige (3:2), a asistenciju je upisao bosanskohercegovački fudbaler Edin Višća.

U prvom poluvremenu Basaksehir je imao nekoliko dobrih prilika, a u 40. minuti nakon odbranjenog udarca Edina Višće odbijenu loptu je u mrežu za 1:0 poslao Stefano Okaka.

Domaći su prijetili na startu drugog dijela preko Cylea Larina, Nacera Chadlija i Okake, ali je Besiktas uspio doći do izjednačenja u 59. minuti kada je pogodio Alex Teixeira.

Nakon nekoliko prilika na obje strane, Okaka je pogodio za 2:1 u 83. minuti, a potom je u 85. minuti Fredrik Gulbrandsen pogodio za 3:1 na asistenciju Višće. U nadoknadi Michy Batshuayi je iz penala postavio konačan rezultat.

Miralema Pjanića nije bilo u sastavu Besiktasa jer se još nije u potpunosti oporavio od povrede.

Autor: SCsport.ba