Danska je prvi četvrtfinalista Eura

Sport

Danska je prvi četvrtfinalista Evropskog prvenstva. Fudbaleri danske selekcije u prvoj utakmici osmine finala u potpunosti su razbili Vels i slavili sa visokih 4:0.

Dva pogotka postigao je Kasper Dolberg. Napadač Nice je prvo u 27. minuti sjajno matirao golmana Velsa, da bi onda u 48. minuti udvostručio prednost svog tima. Zanimljivo da bi Dolberg vjerovatno meč počeo s klupe da se nije povrijedio Jusuf Polsen (Yussuf Poulsen). Treći gol bio je djelo Joakima Melea (Maehle) u 88. minuti, a konačnih 4:0 postavio je Martin Brajtvajt (Braithwaite) golom u 6. minuti sudijske nadoknade drugog dijela.

Očito je i da Dolberg voli igrati u Amsterdamu, on je bivši fudbaler Ajaksa za koji je odigrao 78 utakmica i postigao 33 pogotka, prije nego je 2019. otišao u Francusku.

Danska će u četvrtfinalu igrati sa boljim iz duela Nizozemska – Češka.

Autor: Avaz.ba