Džumhur bez milosti prema Bašiću: Sutra lovi novu ATP titulu

Damir Džumhur je prvi finalista ATP turnira iz serije 250 - Kremlin kup u Moskvi. Naš najbolji teniser je u današnjem polufinalu savladao još jednog bh. igrača Mirzu Bašića rezultatom 2:0 u setovima, a bilo je 6:0 i 7:6. Meč je trajao sat i 29 minuta. Bio je ovo prvi duel

HISTORIJISKI USPJEH: Bašić protiv Džumhura za finale u Moskvi!

Bh. teniser Mirza Bašić, koji trenutno zauzima 209. mjesto na ATP listi, u četvrtfinalu ATP turnira u Moskvi priredio je senzaciju, savladavši Daniila Medvedeva sa 2:1 u setovima. Ruski teniser, koji trenutno zauzima 67. mjesto na ATP listi, u prvom setu je slavio sa 6:3. Bašić je u drugom setu zaigrao mnogo

Džumhur danas protiv Fabbiana u prvom kolu Kremlin Cupa

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur danas započinje nastup na ATP turniru Kremlin Cup u Moskvi. Džumhur se u prvom kolu 745.940 dolara vrijednog turnira sastaje s Italijanom Thomasom Fabbianom, a meč se igra na terenu 2 od 10 sati. Ovo će biti šesti duel Džumhura i Fabbiana, a mnogo uspješniji

Damir Dzumhur vjeruje u reprezentaciju Bosne i Hercegovine

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur posljednjih mjeseci svojim igrama oduševljava sve Bosance i Hercegovce, a danas je u četvrtfinalu turnira u Shenzhenu rezultatom 2:0 savladao prvog nosioca turnira i četvrtog tenisera s ATP ranking-liste Alexandra Zvereva. Ovom pobjedom on je još jednom potvrdio da je u sjajnoj formi, a poslao

Džumhur bolji od Millmana u 1. kolu ATP turnira u Shenzhenu

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur plasirao se u drugo kolo ATP turnira u kineskom Shenzhenu. On je u prvom kolu 666.960 dolara vrijednog turnira savladao Australca Johna Millmana 6:4, 7:5. Džumhur će u drugom kolu igrati sa Slovakom Lukasom Lackom. Bh. teniser je šesti nosilac turnira. Autor: Fena

Tako se to radi majstore: Džumhur osvojio prvi ATP naslov u karijeri!

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur ostvario je historijski uspjeh osvojivši danas prvi ATP naslov u karijeri! Trijumfom u finalu ruskog Sankt Peterburga nad Italijanom Fabijom Fonjinijem (Fabio Fognini) rezultatom 3-6, 6-4, 6-2, Džumhur je postao prvi bh. teniser koji je osvojio neki ATP turnir. Podsjetimo, ovo je drugo ATP finale Džumhuru,

Damir Džumhur u finalu turnira u St. Petersburgu!

Bh. teniser će u finalu igrati sa pobjednikom meča Bautista - Fognini Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur plasirao se u finale ATP turnira u Sankt Petersburgu. Džumhur je danas slavio u polufinalnom meču ATP turnira u St. Petersburgu protiv Jana-Lennarda iz Njemačke rezultatom 2:0 u setovima. On je u polufinalu bio

Rublev zaustavio Džumhura u trećem kolu US Opena

Damir Džumhur, bosanskohercegovački teniser, poražen je u trećem kolu US Opena od Rusa Andreya Rubleva rezultatom 3:1 (6:4, 6:4, 5:7, 6:4), te je tako ostao bez novih historijskih stranica, jer je ovim plasmanom samo izjednačio prošlogodišnji uspjeh. U prvom setu viđeno je pet brejkova, a jedan više napravio je Rublev, tako

Džumhur gazi sve pred sobom: Najbolji bh. teniser u trećem kolu US Opena!

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur plasirao se u treće kolo US Opena. On je danas u drugom kolu savladao Nijemca Cedrika-Marcela Stebea rezultatom 4:6, 6:4, 6:0, 6:1. Dvadesetšestogodišnji Nijemac trenutno je rangiran na 107. mjestu na ATP listi, a najbolji plasman u karijeri ostvario je prije četiri godine kada je bio na