Dramatična borba za zlato, Slovenci na tronu Evrope: U sjajnom finalu Slovenija jača od Srbije (85:93)

Utakmica teška, dramatična, sjajna, napeta..., dostojna borbe za zlato. Počela je prilično ujednačeno, pa je prva četvrtina završila blagom prednošću Srbije 22:20. Međutim, u nastavku igre Slovenija se razigrala, a nezaustavljiv je bio Goran Dragić protiv kojeg košarkaši Srbije naprosto nisu mogli ništa, a Slovenija je tako na kraju druge četvrtine

Srbija u finalu: Slomila Rusiju za historijski okršaj sa Slovencima

Košarkaši Srbije u dramatičnoj utakmici pobijedili su Rusiju s 87:79 izborili su finale protiv Slovenije koje će se igrati u nedjelju od 20.30 sati. Rusija će za treće mjesto igrati protiv Španije. Nakon prvog poluvremena rijetki su oni koji su mogli očekivati dramu u završnici susreta. Srbija je od početka dominirala utakmicom. Vodili

Košarkaši BiH slavili u Jerevanu i plasirali se u kvalifikacije za SP

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se u kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2019. u Kini. Košarkaši BiH su večeras u posljednjem kolu pretkvalifikacija u Jerevanu pobijedili selekciju Armenije s 83:66 (24:25, 20:16, 21:21, 18:4). Reprezentacija BiH, koju zbog bolesti s klupe večeras nije mogao voditi selektor Duško Vujošević, dobro je

Košarkaši BiH protiv Armenije za plasman u kvalifikacije

Seniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas će u gostima protiv Armenije igrati posljednji meč pretkvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2019. godine u Kini, koji će odlučiti drugog putnika u kvalifikacije. Reprezentacija BiH u Armeniju je otputovala bez selektora Duška Vujoševića kojem je zbog ozbiljnih zdravstvenih problema ljekarski tim preporučio da izbjegne

Košarkaši BiH razbili Slovačku

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je u petom kolu pretkvalifikacija za Svjetsko prvenstvo savladala selekciju Slovačke u Bratislavi rezultatom 92:74 (30:22, 25:23, 25:8, 12:21). Zmajevi su stigli do treće pobjede u pretkvalifikacijama i tako ostali u igri za plasman u kvalifikacije za Mundobasket. BiH je od samog početka bila bolja od Slovačke.

Košarkaši BiH večeras protiv Slovačke

Seniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras gostuje selekciji Slovačke u susretu 5. kola kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2019. godine u Kini. Izabranici Duška Vujoševića u Slovačku su otputovali pod imperativom pobjede, nakon poraza u prošlom kolu u Zenici od selekcije Švedske. Bh. reprezentativac Almir Hasandić ističe da je svima u ekipi

Švedska savladala Zmajeve u Zenici

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras od selekcije Švedske u Zenici rezultatom 88:72 u okviru pretkvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. godine u Kini. Naš tim je jako dobro ušao u susret i već u četvrtoj minuti smo imali prednost od sedam poena. Bilo je 12:5, ali je Švedska do

Bosna i Hercegovina na krilima Džanana Muse savladala Armeniju

Košarkaši reprezentacije Bosne i Hercegovine večeras su u Sarajevu odigrali svoju najbolju utakmicu pretkvalifikacijskog ciklusa i savladali selekciju Armenije rezultatom 98:85. Nakon poraza u Švedskoj i pobjede nad Slovačkom, izabranici Duška Vujoševića večeras su u dvorani “Mirza Delibašić“ odigrali meč protiv Armenije. Bh. reprezentativci su bolje otvorili meč i nošeni

Bh. juniori danas protiv Latvije

Muška juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hecegovine danas će protiv selekcije Latvije igrati meč trećeg kola D-grupe Evropskog prvenstva u Slovačkoj. Izabranici selektora Borisa Džidića u Bratislavi su u prva dva kola upisali pobjede protiv aktuelnih prvaka Evrope Francuza i domaćina prvenstva Slovačke. Nakon dva kola BiH je u vodstvu