Hat-trick Messija u Barcinom razbijanju Espanyola

Barcelona je na svom terenu dočekala ekipu Espanyola i kući ih ispratila sa pet pogotka u mreži.

Blaugrana je od samog početka utakmice pokazala da pobjeda u ovom meču neće doći u pitanje. Tako su Katalonci u 26. minutu preko Messija stigli do vodstva, da bi isti igrač u 36. minutu postigao drugi pogodak na utakmici i tako zaključio prvo poluvrijeme.

U drugom dijelu igre Barcelona je krenula još furioznije, a Messi je trećim pogotkom na meču povisio rezultat na 3:0.

Sve do 87. minuta mreže su mirovale, a u pomenutom minutu Pique svojim pogotkom donosi barci prednost od 4:0, da bi Suarez samo tri minute na asistenciju Dembelea postigao pogodak i tako zaključio utakmicu, te Barceloni donio pobjedu od 5:0.

Vrijedi istaći da su igrači koji su u ovom prelaznom roku stigli na Camp Nou dobili priliku na igru, pa je tako Dembele u 68. munutu zamjenio Delafeua, dok je Paulinho 73. minutu ušao umjesto Busquetsa.

U drugom meču Sevila je golovima Gansa, Ben Yeddera i Nolita savladala Eibar sa 3:0.

Autor: SCsport.ba